O drżeniu, które pojawia się w Tobie, gdy mowa o finansach.

Dziś będzie o zarabianiu i o reakcjach na nie, gdy brak informacji i wyobraźni. O drżeniu (gdzieś w środku nas), które pojawia się, gdy ktoś uderzy w czuły punkt swoim domniemaniem bądź racją, którą przecież moglibyście podzielić na dwoje, gdyby nie wrogość i sceptycyzm. 

Pieniądze, kwestia pozornie oczywista, zrozumiała, jak mało która - bo nasza wspólna. 

W takim razie dlaczego wciąż tak intensywnie budzi nasze emocje? Emocje dwóch stron. Emocje Freelancera / Rozkręcającego Swój Biznes / Kogoś, kto realizuje odmienny model kariery, niż większość i Pytającego. 

Zatem dlaczego - jeśli mowa o pieniądzach - tak łatwo jest nam się zdradzić albo obruszyć? To kwestia poczucia własnej wartości i realizowanych wartości. Jeśli to nie jest w nas - w środku - ułożone, to drży. Poruszane - drży. 

Więcej Info


Relacja z Festiwalu Kocham Cię.

PISANE PRZY - ŚWIATŁO (KAWAŁEK GRUPY WYSTĘPUJĄCEJ NA FESTIWALU) 

Usiadłam na trawie, w sąsiedztwie bala ze słomy. Zmierzchało już. Księżyc tańczył pomiędzy ostatnimi, jasnoniebieskimi chmurami. Nad głową miałam reflektor, oświetlający scenę na spektakl. Podlatywały do niego świetliki i wielkie ćmy. Pachniało słomą i paolo santo. Dookoła mnie krąg ludzi, których jednoczy chęć odkrywania i doskonalenia siebie.

To moja ulubiona scena z Festiwalu Kocham Cię, z którego właśnie wróciłam.

Więcej Info


O niegenerującym kosztów i nisko kosztowym marketingu we własnej marce.

W najbliższy wtorek popołudniu, w częstochowskim ToTu, prowadzę warsztaty z samodzielnego zajmowania się marketingiem we własnej marce. To warsztaty dedykowane freelancerom, pozytywnym kombinatorom, ludziom, którzy chcą spróbować własnych sił i tym, którzy rozkręcają swój biznes po godzinach na etacie.

Więcej Info


O tym, jak się ogarnąć na slow biznes road, o szmaragdowych ważkach i widokach z góry.

Pytacie mnie, co należy zrobić, żeby móc żyć tak, jak ja -w #slow_road, podróżując i zajmując się tym, co cieszy duszę. Cóż : P Niech każdy robi to, co czuje najgłębiej i robi to nieprzeciętnie, z życiem, wiarygodnie i pewnie. To uogólnienie dotyczy freelancerów i tych, którzy mogą swój biznes zamknąć w notebooku i telefonie.

Więcej Info


O tym, jak zacząć biznes po godzinach w korpo.

PISANE PRZY - SARACED MUSIC 

Wczoraj, na moich warsztatach z poziomej kariery w Krakowie,  jedna z Uczestniczek zauważyła pewną zależność, która dla mnie od zawsze była oczywista, ale chyba . . . zbyt oczywista, by ująć ją jako temat postu na blogu. Tymczasem oprócz Tych, z Którymi Pracuję i Tych, Które Już To Wiedzą, istnieją jeszcze Te, Dla Których Poruszane Przeze Mnie Wątki są odkrywcze. Dlatego tak lubię prowadzić warsztaty i poznawać życiowe momenty, w których znajdują się Ci, Którzy Postanawiają Zwrócić Się W Stronę Slow. Słyszeć te Prawdy, które mogą moich Czytelników prowadzić dalej. 

Więcej Info


O radzeniu sobie w życiu i o nalewce malinowej, przy której jest to zauważane.

PISANE PRZY - HELLO AUGUST MUSIC

Dzisiejszy dzień - z deszczem, który nie może się zdecydować czy pada czy tylko wisi w powietrzu, z szarością za oknem, która potrafi rozespać nawet najbardziej łobuzerskie koty i z wizytą u przyjaciółki, przy której możesz ponarzekać od serca - zainspirował mnie do tego wpisu. Do właśnie takiego wpisu. Tyleż marudnego, co podnoszącego na duchu.

Więcej Info


O moim slow tripie po Warmii i Mazurach.

PISANE PRZY

NAJPROSTSZA JEST DROGA DO DOMU

Dlaczego wolę podróżować po Końcach Świata? Na tle tych krajobrazów wyraźniej dostrzegasz. I nie gubisz się w różnorodności wrażeń. A ja lubię wrażenia, które się na siebie nie nakładają. Widok dzikich łąk i oblatujących je ważek.

Więcej Info


Relacja z Showcase Party w częstochowskim ToTu.

W Częstochowie brakowało takiego miejsca! Jest po prostu niepowtarzalne - przytulne, wysmakowane i bardzo przystępne, jeśli chodzi o organizację wydarzeń.

A mowa o TuTu, przy ulicy Jasnogórskiej 15 (Wejście od strony Al. Kościuszki 27).

Więcej Info


O tym, co w moim biznesie poszło nie tak i wyszło na dobre.

Znacie to słynne powiedzenie – Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło? ; ) To bardzo pojemny, pouczający, ale w gruncie rzeczy – prawdziwy banał. Jeśli należysz do tych osób, które wolą uczyć się na własnym doświadczeniu - przekonywać na własnej skórze i portfelu, ten wpis jest dla Ciebie. Na pewno są w Twoim biznesie takie obszary i modele działania, które mogłyby ulec usprawnieniu, jeśli tylko spojrzałabyś / spojrzałbyś na nie w innym - bardziej krytycznym świetle.

Więcej Info


O tym, jak podzielić sobie pracę na przystępne i nienużące bloki.

Kariera w rytmie slow to praca zgodna ze swoją wewnętrzną intencją, osobistą misją, stylem życia oraz respektowanymi wartościami.

A jak to się ma do rozplanowania swoich obowiązków na przestrzeni dnia?

Dziś pokażę Wam na własnym przykładzie, jak wpleść obowiązki wobec Klientów oraz część sprzedażowo - administracyjną, między spontaniczność, wytchnienie i współistnieje z ludźmi i miejscem. Opowiem o tym, jak podzielić pracę, by nie ugrząźć całkowicie w rozkręcaniu idei swojego biznesu tylko na papierze, ani nie zamienić się w fabrykę, która wykonuje zlecenia jedno za drugim bez możliwości cieszenia się profitami.

Więcej Info