Relacja z Showcase Party w częstochowskim ToTu.

W Częstochowie brakowało takiego miejsca! Jest po prostu niepowtarzalne - przytulne, wysmakowane i bardzo przystępne, jeśli chodzi o organizację wydarzeń.

A mowa o TuTu, przy ulicy Jasnogórskiej 15 (Wejście od strony Al. Kościuszki 27).

Więcej Info


O tym, co w moim biznesie poszło nie tak i wyszło na dobre.

Znacie to słynne powiedzenie – Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło? ; ) To bardzo pojemny, pouczający, ale w gruncie rzeczy – prawdziwy banał. Jeśli należysz do tych osób, które wolą uczyć się na własnym doświadczeniu - przekonywać na własnej skórze i portfelu, ten wpis jest dla Ciebie. Na pewno są w Twoim biznesie takie obszary i modele działania, które mogłyby ulec usprawnieniu, jeśli tylko spojrzałabyś / spojrzałbyś na nie w innym - bardziej krytycznym świetle.

Więcej Info


O tym, jak podzielić sobie pracę na przystępne i nienużące bloki.

Kariera w rytmie slow to praca zgodna ze swoją wewnętrzną intencją, osobistą misją, stylem życia oraz respektowanymi wartościami.

A jak to się ma do rozplanowania swoich obowiązków na przestrzeni dnia?

Dziś pokażę Wam na własnym przykładzie, jak wpleść obowiązki wobec Klientów oraz część sprzedażowo - administracyjną, między spontaniczność, wytchnienie i współistnieje z ludźmi i miejscem. Opowiem o tym, jak podzielić pracę, by nie ugrząźć całkowicie w rozkręcaniu idei swojego biznesu tylko na papierze, ani nie zamienić się w fabrykę, która wykonuje zlecenia jedno za drugim bez możliwości cieszenia się profitami.

Więcej Info


O tym, jak zaczynałam tworzyć Slow Karierę (aż) dwa razy.

PISANE PRZY - DOLLY PARTON PLAYLIST

(Gdyby nie otwartość na doświadczenia, jej głos nie brzmiałby tak melodyjnie i głęboko.)

Mam taką koszulkę, która doskonale określa mój wcześniejszy sposób działania, jeśli chodzi o wybory zawodowe. Po prostu nie byłam pewna, czy Slow Kariera mi wystarczy. Nie byłam dość zdeterminowana. Byłam też młoda. Chciałam się przekonać w równym stopniu, co chciałam się pomylić. Kierowałam się chęcią odnalezienia nie wiedzieć czego. 

Więcej Info


Mood board i koncept marki, czyli o tym jak doszlifować wizerunek i przekaz biznesu.

Proponując kolejne zadanie na master - minda z moją partnerką, złapałam się na tym, że - jak dotąd - nasze biznesy funkcjonowały dość dobrze POMIMO pewnych niedociągnięć. Jak widać, co innego przekonywało naszych klientów do współpracy - troska o nich, dostarczanie indywidualnie skrojonych rozwiązań czy filozofia marki.

Więcej Info


- Zajęta jesteś? Czyli o specyfice pracy we własnym biznesie.

PISANE PRZY - TYM

Praca we własnym biznesie ma wiele odsłon. Finansowe, twórcze, kontrolingowe... Dużo się tu upchnie - gaszenie pożarów, podążanie za impulsem, radość i zgrozę (bądźmy pragmatyczni - bywa ; )) ... Wirujące składniki. Już od samego rana, a nie raz i w środku kojącej ciszą nocy. Uwielbiam. Gdy mieszkałam wyłącznie na Wsi Spokojnej i Szczęśliwej i raz na jakiś czas wyjeżdżałam na turnee po klientach, chłonęłam energię, z jaką przychodzili na spotkania. Zakręceni, zobowiązani, szczęśliwi. To taka esencja. Esencja własnego wyboru, z jego blaskami i cieniami.

Więcej Info


W co zainwestować na początku tworzenia własnej marki?

Często spotykam się z pytaniami, w co zainwestować pieniądze na początku tworzenia własnej marki czy firmy. Ilość komunikatów marketingowych niosących za sobą przekazy typu "Musisz, inaczej stracisz.", "Nie pozwól, by przeszło Ci koło nosa!", "Przechytrz konkurencje!" sprawia, że Przedsiębiorcy i Freelancerzy czują się zobligowani do zadbania o wzrost sprzedaży, wyróżnienie marki na rynku i PRową obecność w sprzyjających im środowiskach.

Więcej Info


Korono - etap. Jak go efektywnie wykorzystać w biznesie?

Ostatnie tygodnie sprawiły, że zaczęłam postrzegać swoje życie zupełnie inaczej. Istnieje horrendalna różnica pomiędzy utknięciem na wsi, a życiem na wsi. Ja niestety utknęłam. Na tę chwilę mieszkanie w Kato jest po prostu niebezpieczne, a wszelkie moje zobowiązania zostały zawieszone do odwołania. Jeśli jest coś, o czym mogę powiedzieć, że tego nie cierpię, to właśnie nie cierpię zawieszenia i niemożności podejmowania decyzji.

Ale nawet korono - etap daje nam przestrzeń do działania. Jaką? Co konkretnie możemy zrobić dla utrzymania i wzrostu naszych marek?

O tym będzie dzisiejszy wpis.

Więcej Info


"You never know." działa w dwie strony, czyli o tym, jak warto teraz wibrować.

PISANE PRZY - PRASAD

Ten czas poddaję nas próbie.

Ale powinniśmy być przygotowani na . . . to wszystko. I jeszcze więcej. Na utratę źródła, na zastój, na wygaśnięcie wewnętrznej motywacji. Na zostanie zwyciężonym i pokonanym.  Na ponowne powstanie. Na niedziwienie się, że w naszym życiu jednak jest miejsce na przerażenie, żal i odczuwane niesprawiedliwości. 

Więcej Info


Masz już swój sposób na wykorzystanie tej patowej - wirusowej otoczki dla dobra własnego biznesu / obecnej sytuacji zawodowej?

Ostatnio jest zupełnie inaczej.

Nasza energia odbierana jest na coś innego.

Zaburzone zostały rytm, sposób i przepływ.

Czujecie . . . ?

Czujecie, że dopada nas wirus . . . ?

Więcej Info