O mojej specjalizacji.

Odpowiedź na pytanie "Czym się zajmujesz?", brzmiąca "Pracuję w marketingu.", jest tak samo ogólna jak odpowiedź "Pracuję." na pytanie "Co robisz na co dzień?" ; ) Tak, pracuję w marketingu. Ale to jest zupełnie inny marketing. Slow marketing. Nie noszę białych koszul, nie zaczynam dnia od podwójnego esspreso i nie wyrabiam targetów.

Dziś chciałabym Wam bardziej szczegółowo opowiedzieć o tym, na czym polega moja praca w marketingu i przybliżyć moją specjalizację.

O co chodzi w slow marketingu? Już tłumaczę : ) 

Więcej Info


O (nie)sprostaniu oczekiwaniom. Wobec swojego biznesu, siebie i doświadczeń zawodowych z przeszłości.

W piątkowy wieczór, z ust wyjątkowo dyplomatycznej kobiety, usłyszałam zdanie, które dało mi do myślenia.

"Nie sprostałam oczekiwaniom." - Powiedziała z wyczuwalnymi w głosie nutą smutku i przewagą zgody.

Zatrzymałam się nad tymi słowami, ponieważ w czasach, gdy widywałyśmy się regularnie i łączyło nas więcej, to właśnie mi brakowało właśnie tych słów na określenie kilku zwrotów akcji w mojej karierze.

Więcej Info


Droga do Dziś. Piękna podróż.

Witajcie w sobotę : )

Zupełnie nie jestem w nastroju biznesowym - urlopuję i odwiedzam Przyjaciół z dawnych czasów, dbając o to, by to, co cenne - trwało. Oglądam stare filmy w stylu Niekończącej Się Opowieści i jestem nastrojona na nutę 'Dream a dream and ream a dream, and what you see will be." Mam dobre sny. Przebywanie w towarzystwie ludzi, którzy dzielili z Tobą Twoje marzenia sprzed 10 czy 5 lat sprawia, że dostrzegasz te, które udało Ci się zrealizować. W obliczu błogosławieństwa obecności ludzi, z którymi masz po drodze, nawet spalone mosty transformują się w na oścież otwarte drzwi.

Dogrzebałam się do starych fragmentów dzienników, które pokazują mi, czego chciałam. Do zapisków, które pokazują drogę i ukierunkowanie. Drogę do Dziś. 

Więcej Info


O sensie w pracy na swoim.

Gdy zapytano mnie, dlaczego tak wytrwale, konsekwentnie i nieprzerwanie jestem freelancerką, odpowiedziałam, że ma to dla mnie najbardziej odczuwalny sens. Ten sens rozkłada się na większe i mniejsze elementy, o których dziś Wam opowiem. Przyjrzymy się właśnie sensowi naszej pracy / tworzenia własnej marki - istocie i esencji.

Więcej Info


Wiesz, kim Ty chcesz być we własnym biznesie?

Tworzysz albo rozważasz tworzenie własnego biznesu, by zyskać . . . coś. Np. swobodę planowania dnia, większe pieniądze czy możliwość wdrożenia swojego talentu. Albo robisz to dlatego, by się od czegoś uwolnić i zacząć nowy etap.

Nasze powody skłaniające nas do pójścia na swoje są różne. Rozpoczynając działanie, jesteśmy zarzucone. Rozwiązaniami, ofertami ludzi, którzy mogą nam pomóc, zestawieniami i analizami. Jest w tym wszystkim jasno wyznaczony kierunek, pęd i wiara.

Ale czy . . . kiedykolwiek myślałaś o tym, kim chcesz być we własnym biznesie?

Więcej Info


O tym, jak przygotować się do stworzenia marki osobistej.

Zastanawiam się nad tym, czy nie przetransformować Slow Kariery w markę osobistą. Jaką? Jej orientacyjny wyraz mógłby wyrazić się we zwrocie Justyna Poluta - Kreatywny Konsultant. Dlaczego? Dlatego, że stygmatyzacja ogranicza. Dzisiejszy post będzie o tym, jak podejść do tego tematu - do tematu sprecyzowania swoich celów wizerunkowych i sprzedażowych jako marka osobista. Jak to wyrazić i poskładać. Różnie to można interpretować, co jest bardziej osobiste - marka osobista oparta na nazwisku, czy taka marka, z którą splata się większość Twojego życia, wiążące decyzje i sentymenty.

Więcej Info


Jak Ty ten biznes chcesz prowadzić sama?

Jedną z zalet mojej pracy jest to, że poznaję przedsiębiorcze kobiety, którym towarzyszy wiara w to, czego dokonują oraz rozmach tych dokonań. Takie, dla których - zdaje się - nie ma rzeczy niemożliwych. Jedną z nich niedawno zapytano ''Jak Ty ten biznes chcesz otworzyć sama?'' No właśnie. Jak? Nie jest to możliwe, nawet pomimo zapału, środków i trafnego pomysłu.

Oczywiście - samej można wiele i najlepiej, żeby właścicielka biznesu sama doskonale znała się na każdym elemencie procesu. Ale kto ją zastąpi, gdy nie będzie w stanie czegoś wykonać? Co w sytuacji, gdy za bardzo się uprze na jakieś rozwiązanie, które specjaliści będą jej odradzać, co w konsekwencji doprowadzi do strat? Dlatego tak ważne jest, by nie chcieć wyłącznie samej. 

Więcej Info


O współpracy barterowej.

Kiedy zadam sobie pytanie, które z moich współprac zafundowały mi niezapomniane wrażenia, na myśl przychodzą mi współprace barterowe. Może dlatego, że wiązały się one z podróżami i z tym, że trochę zżyłam się z ludźmi, z którymi współpracowałam w ten sposób. To były inne współprace, wciąż profesjonalne, ale jakieś takie . . . z opcją na głębie.

Więcej Info


Pierwsze kroki, pierwszy projekt zarobkowy, pierwsze zwroty do klientów.

Ostatnio zauważyłam, że nawet wśród moich znajomych powstają fanpejdże, które mają informować o ich nowej działalności, a coraz więcej ludzi zastanawia się jak może zarobić na tym, co już wie, używając dostępnych narzędzi i wiedzy udostępnianej np. w darmowych e-bookach czy na webinarach.

W dzisiejszym wpisie podzielę się z Wami wskazówkami, jak do tego podejść, jak zacząć i na co zwrócić uwagę.

Więcej Info


Czego może nauczyć Cię praca u siebie.

Niezależnie od tego, jaki format i zasięg ma Twoja praca na swoim - czy jest projektem po godzinach w korporacji, czy jest pierwszym samodzielnym przedsięwzięciem, czy też łączonym ze studiami pierwszym krokiem w finansową niezależność - możesz się dzięki niej wiele nauczyć. Ja, choć jestem już 'starą kozą', wciąż uświadamiam sobie, jaką wspaniałą nauczycielką jest własna marka. Dziś opowiem Wam, czego mnie nauczyła praca na swoim.

Zacznę od tego, że żadna inna aktywność nie wywarła na mnie takiego wpływu emocjonalnego i nie wyposażyła w tyle kompetencji. A zatem czego nauczyła mnie własna marka?

Więcej Info