CONTENT MARKETING

CONTENT MARKETING 

STORYTELLING

Storytelling to inaczej marketing narracyjny, sposób na przyciągnięcie uwagi i zjednanie sobie klientów.

Treści, które mają w sobie elementy storytellingu, to niemalże wszystkie treści reprezentujące markę – np. OUR STORY na FB, opis marki na Insta, hasła i motta na stronę HOME, misja i historia zaprezentowane na stronie, a nawet sama nazwa marki, nie wspominając już o motto na wizytówce czy sloganie na banerze, nagłówku w ofercie sprzedażowej czy sposobie, w jaki witasz swoich klientów w newsletter’rze. 

Tajemnica storytellingu tkwi w tym, że dzięki tej metodzie – nie sprzedajesz wprost i nie przekonujesz bezpośrednio. Opowiadasz, proponujesz, nienachalnie zachęcasz. Mówiąc krótko – stajesz się częścią życia swoich klientów, Twoja oferta wpisuje się w ich życiowe wybory. 

Jako aktywnie kupujący, mamy już wstręt do reklam, które wyskakują z każdego zakamarka i marketing narracyjny jawi się jako bardzo odświeżający i delikatny, mimo że wciąż ma ogromną moc. Główną przewagą storytellingu jest to, że opiera się na uczuciach. Prawda jest taka, że kupujemy ze względu na własne uczucia – pożądania, zachwytu, chęci sprawdzenia, zaciekawienia. Nawet wtedy, gdy przyznajemy się tylko do logicznych argumentów i chłodnej kalkulacji.

Istnieje kilka form storytellingu, które są szczególnie przydatne w działaniach marketingowych:

 • Odpowiedź na pytanie „KIM JESTEM?” Bohaterem tej opowieści jesteś Ty – Twórca marki. Redagując notkę O MNIE i wtajemniczając swoich potencjalnych klientów w Twoje marzenia i przekonania, możesz promować istotne dla Twojej firmy idee oraz budować więź z odbiorcami.
 • Odpowiedź na pytanie „DLACZEGO TUTAJ JESTEM?”. To typowa opowieść drogi, opowiadająca o ścieżce, którą przebył bohater, by znaleźć się w tym miejscu. Za pomocą tej opowieści możemy zaprezentować proces powstawania i rozwoju marki bądź produktu, pokazując Twoim odbiorcom swoją pasję, zaangażowanie i upór w dążeniu do celu.
 • Przedstawienie wizji. Jest to opowieść o realizacji wizji, która pojawiła się w głowie twórcy. Istotny jest tutaj element ideologiczny – realizacji szczytnego celu i dążenia do perfekcji.
 • Opowieść ucząca. Sednem tej opowieści jest przekazanie wiedzy. Może to dotyczyć np. tego, jak powstaje określony produkt i jaką drogę przechodzi zanim pojawi się na rynku. Buduje to wizerunek profesjonalistów w branży i zbliża odbiorców do produktu
 • Ubiegnięcie obiekcji. Istotą tego typu opowieści jest wyprzedzenie wszelkich zastrzeżeń i obiekcji klientów, zanim się one w ogóle pojawią. Postaraj się spojrzeć na swój produkt z boku i określić, jakie uwagi mogą mieć klienci, a następnie zapewnij, że nie ma powodu do obaw. Taka opowieść pozytywnie wpływa na sprzedaż i pozwala klientom dokładniej poznać produkt.

W zależności od tego, jaki prowadzisz biznes, storytelling możesz wykorzystywać na różne sposoby. Pamiętaj o wyczuciu i elastyczności. Nie kopiuj rozwiązań konkurencji tylko dlatego, że brzmią przekonująco. Twoja marka ma Twoją własną tożsamość.

STORYTELLING DLA MARKI, KTÓRA JUŻ POWSTAŁA.

Kompletnie nie wiesz jaką tożsamość ma Twoja marka? Po prostu założyłaś biznes, ponieważ dobrze znasz się na swoim fachu albo chciałaś wreszcie być na swoim? Jesteś pewna, że samodzielnie nie będziesz w stanie ciekawie opowiedzieć o swoim biznesie, a jednocześnie chcesz być na bieżąco z trendami marketingowymi i prezentować swoim klientom ciekawy brand?

Zachowaj spokój : ) Zachowaj slow. Napisz do mnie. Na początek zredaguję opis OUR STORY na fanpejdża Twojej marki, następnie przejrzę stronę www pod kątem elementów tożsamości marki, a później zobaczymy, co warto jeszcze dodać.

STORYTELLING DLA BIZNESU, KTÓRY JESZCZE NIE ZMATERIALIZOWAŁ SIĘ ONLINE.

Firma zarejestrowana, kapitał początkowy zdobyty, nazwa już jest? : ) To dobry moment na określenie charakteru marki.  Dzięki temu Twoja marka będzie odróżniała się na tle konkurencji. Zyska twarz. Pobudzi i poruszy, przywiąże emocjonalnie Twoich odbiorców. Twoi klienci chcą podejmować świadome wybory. Storytelling im to ułatwi. Proponuję zacząć od STRATEGII SLOW KONCEPT (Szczegóły znajdziesz tutaj.) To 5 stronicowy raport, który w znacznej mierze obejmuje temat storytellingu.

COPYWRITING 

 • Nie wiesz, jak przyciągnąć Klientów odpowiednią treścią – bogatą w przekaz, który sprzedaje?
 • Nie masz ani czasu ani ochoty by zgłębiać tę wiedzę?
 • Zależy Ci na tym, by treści, które reprezentują Twoją markę, były nasycone osobistą misją i w wyrazisty sposób odróżniały Twoją działalność od konkurencji?

Poznaj SLOW COPYWRITING!

Slow copywriting sprawia, że teksty budzą emocje, zaprzyjaźniają z marką, pobudzają zrozumienie – a co za tym wszystkim idzie, wpływają na sprzedaż w sposób nienachalny i lekki.

Oprzyj się na moim doświadczeniu i przyjemności płynącej z pisania na zlecenie, które zapewniają rzetelność i jakość.

Specjalizuję się w pisaniu dla branż, którym bliska jest filozofia slow. Każde zlecenie traktuję z indywidualną troską – tworzę treści, ale też podsuwam konstruktywne rozwiązania co można poprawić, by zwiększyć sprzedaż.

Napiszę dla Ciebie:

 • treści na www – home / współpraca / misja / o nas, etc.,
 • wpisy na bloga,
 • ofertę / zaproszenie do współpracy,
 • artykuł sponsorowany,
 • posty do social mediów,
 • treść do katalogu,
 • scenariusz do webinaru,
 • wpisy na bloga,
 • opis usług / produktów,
 • newsy, notki prasowe, notki PR.

Branże i zawody, dla których piszę:

– Ośrodki medycyny holistycznej.

– Biznesy eko / zero waste.

– Freelancerzy Naturopaci – masażyści, fitoterapeuci, zielarze.

– Nauczyciele Duchowi / Mentorzy / Uzdrowiciele / Bioenergoterapeuci.

– Coachowie / Psychologowie / Trenerzy.

– Astrologowie / Wróżki.

– Styliści.

– Fotografowie.

– Rękodzielnicy.

– Instruktorzy.

Uwielbiam pisać dla tych, którzy tworząc swój biznes, pracują zgodnie ze swoimi wartościami i stylem życia : ) Należysz do tej grupy? Z radością Cię poznam!

Moja marka – Slow Kariera – powstała dla takich osób, jak Ty, by wspierać ich w realizacji tego, w co wierzą.

Sprawdź moje portfolio i referencje:

* Portfolio: slowkariera.com/sucess-stories/.

* Referencje od Klientów, przejdź.