HARMONOGRAM KOMUNIKACJI

Co to jest harmonogram komunikacji?

Harmonogram komunikacji to inaczej zbiór propozycji ze ścisłą datą wykonania. Znasz to uczucie, gdy masz pomysł na posta, ale nie wiesz w którym momencie go wdrożyć, do czego przyszyć, jak zgrać z Twoim biznesem? Dzięki Harmonogramowi Komunikacji Twoje impulsy, pomysły i sugestie zostaną wysłuchane, oprawione a następnie ukazane światu w odpowiedniej chwili ; )

Harmonogram pomoże Ci zapanować nad wszystkim, co masz do powiedzenia i przekazania. Jest przełożeniem założeń i celów Twojej marki na systematyczne działania sprzedażowo – wizerunkowe. Dzięki niemu nie będziesz musiała codziennie zastanawiać się “A co dzisiaj wrzucić na Insta?”, tylko spojrzysz do notesu i załatwisz to w 5 minut.

Największe korzyści wynikające z planu komunikacji: 

  • Tworzenie unikatowości. Unikatowość jest Ci potrzebna, by wyróżnić się na rynku i nie wysłać swoich klientów do zbliżonej do Twojej, konkurencyjnej firmy. Potrzebujesz efektu wow, świeżości, zaskoczenia. 
  • Rozbudzenie emocji! Z planu dowiesz się, jak budzisz uczucia zaciekawienia, a nawet pożądania. Marka slow to marka, którą bardzo mocno chce się poznać. Spraw, by Twoja marka była jakaś, posiadała silne skojarzenia i jasne określenia. 
  • Zwyżka wartości marki! Im lepszy wizerunek wytworzy Twoja firma i marka w oczach klientów, tym wyższe ceny możesz dyktować. Plan Komunikacji Marketingowej niesie za sobą konkretne wskazówki, jak podnieść wartość marki stosunkowo niewielkim kosztem,
  • Kumulowanie energii. Jeśli nie posiadasz wyróżniającego się wizerunku swojej marki, być może lata Twojego wysiłku wkładanego w jakość Twoich usług czy obsługę klienta idą na marne – zamiast systematycznie kumulować się pod jedną nazwą, logiem i spójnym wizerunkiem.
  • Spójność. Wszyscy, którzy pracują nad komunikacją marketingową Twojej marki (copywriterzy, graficy, sprzedawcy) grają do jednej bramki. Widzą, do kogo ma trafiać firma ze swoimi usługami, czym się wyróżniać, jakim językiem ma operować i jakich efektów oczekiwać. Taka spójność urzeka klientów!
  • Autentyczność. Dobra marka to taka, która budzi zaufanie klientów. Musi więc zawierać w sobie coś, co klienci dobrze znają i lubią. W ten sposób nawiązujemy z rynkiem relację, która później intensywnie procentuj

Jak wygląda praca nad Harmonogramem Komunikacji?

  • Na wstępie zdzwaniamy się na chwilę, bym mogła poznać, jak do tej pory planowane były działania marketingowe w Twoim biznesie i zadała niezbędne pytania.
  • Mailowo wspólnie wybieramy kanały, cykle komunikacji i promowane produkty, które będą podstawą do stworzenia harmonogramu. Jako zadanie domowe otrzymasz do stworzenia roboczą wersję harmonogramu.
  • Na konsultacji omawiamy Twój roboczy harmonogram – udzielam ci wskazówek, co należy w nim poprawić. 
  • Po naszej rozmowie poprawiasz harmonogram i przesyłasz do mnie do sprawdzenia.

Najważniejsze jest, by w komunikacji realizować cele biznesowe.

Nawet, jeśli masz strategię marketingową dla swojego biznesu, to najważniejsze jest jej wdrożenie w życie. Harmonogram Komunikacji jest właśnie tym narzędziem, które pomaga wdrożyć w życie strategię.

Stwórz swój harmonogram z moją pomocą już dziś! Wystarczy, że stworzysz jeden – na dany miesiąc, a następne będziesz umiała już tworzyć sama.