IDEA I MANIFEST

IDEA

Slow Kariera to idea, która pociągnęła już za sobą setki osób gotowych przyznać przed sobą, że chcą pracować wolniej, uważniej, pełniej, szczęśliwiej i jednocześnie opłacalnie, wygodnie, z gratyfikacją.
Slow Kariera to marka, która towarzyszy we wzniecaniu i rozwijaniu autorskich marek o wyjątkowej energii, we wspieraniu ich Twórców oraz w towarzyszeniu w poszukiwaniu nowych ścieżek zawodowych.
Rozumiem, że nie każdy marzy o ‚klasycznej’ (pionowej) karierze. Moja marka powstała, by wspierać Klientów w realizacji poziomego modelu kariery – opartego o takie wartości, jak osobista misja, wewnętrzna wolność, atmosfera i równowaga – który to najlepiej realizować we własnym slow biznesie.

MANIFEST 

1. Celebruj doświadczenia. Każda rzecz, w którą się angażujesz, to cegiełka do całości. Nie próbuj być wszędzie i znać wszystkich. Niczego nie musisz nikomu udowadniać.

2. Postaw na ‚mniej’. Na mniej stresu, mniej nadmiaru, może i (dla odważnych) mniej zysku. Co dostaniesz w zamian? Jasność myślenia i flow. Ta rada nie jest dla tych, którzy boją się konfrontować z samym sobą. Być może tempo, w którym pracujesz i umiłowanie do spełniania oczekiwań, zagłusza Ci Twoje wewnętrzne, autentyczne ‚ja w rozwoju’.

3. Zauważaj pozytywne aspekty. Wszystko jest drogą i okazją do rozwoju.

4. Bądź blisko z ludźmi. Praca jest wytwarzaniem, to nie ulega wątpliwości. Niemniej jednak, zawsze jest ktoś, kto Ci na tej drodze towarzyszy. Postaw na relacje. One wzbogacają, pouczają i pozwalają spojrzeć na własne ruchy z perspektywy. Nie narażaj się na niewłaściwe traktowanie. Miej odwagę wymagać, żądać i rezygnować, gdy kto konieczne. 

5. Skup się na tym, co robisz. Nie wszystko na raz i nie byle jak. Zależy Ci na byciu częścią obrazka i ‚człowiekiem sukcesu’, czy wolisz doświadczać tego, co robisz?

6. Pamiętaj o czasie dla siebie. Chyba nie chcesz się wypalić, prawda?

7. Doceniaj siebie. Niezależnie od tego, czy prowadzisz cukiernię, zarządzasz tylko sobą czy imponującą strukturą – liczy się tylko to, czy jesteś szczęśliwa/wy i czy odpowiednio wynagradzasz innych.

8. Pielęgnuj swoją wenę twórczą, niezależnie od tego, czym się zajmujesz zawodowo. Wena to najlepszy motywator i inspirator. Jest Twoim wewnętrznym głosem, jak intuicja. Bez niej robisz coś na siłę, kopiujesz innych i żyjesz ich życiem. Z weną możesz wszystko, bo to właśnie Twój wewnętrzny głos.

9. Kochaj poczucie wolności. Działanie w rytmie slow kariery wybiera się dlatego, ponieważ ma się poczucie tego, iż w każdej chwili można wycofać się ze środowiska czy zadań, które nas niszczą.

10. Porażki traktuj, jak lekcje. Wszystko jest potrzebne, nawet niedociągnięcia, złe opinie i poczucie niemocy. Pamiętaj, że wzrastasz.