Odpowiedź na pytanie “Czym się zajmujesz?”, brzmiąca “Pracuję w marketingu.”, jest tak samo ogólna jak odpowiedź “Pracuję.” na pytanie “Co robisz na co dzień?” ; ) Tak, pracuję w marketingu. Ale to jest zupełnie inny marketing. Slow marketing. Nie noszę białych koszul, nie zaczynam dnia od podwójnego esspreso i nie wyrabiam targetów.

Dziś chciałabym Wam bardziej szczegółowo opowiedzieć o tym, na czym polega moja praca w marketingu i przybliżyć moją specjalizację.

O co chodzi w slow marketingu? Już tłumaczę : ) 

Slow marketing to idea, według której można być szczęśliwym i skutecznym. To możliwe, gdy robi się dokładnie to, do czego czuje się powołanie i promuje to sposób nienachalny i wrażliwy na potrzeby klientów. 

Dlaczego świat potrzebuje slow marketingu?

Rośnie popularność tego, co świadome i mające profil światopoglądowy. Co za tym idzie tego – co ma jakąś misję, co jest tworzone zgodnie z jakimiś wartościami. Przykłady? Leśne przedszkola, wegańskie knajpki, szkoły samorozwoju czy kooperatywy spożywcze. Wszystkie te cenne, świetne projekty też potrzebują marketingu. Ale czy taka organizacja może kupić sobie bazę adresów czy spamować masowymi mailingami? Oczywiście, podważyłoby to jej wiarygodność. Jednocześnie muszą komunikować swoją obecność, aby być widzialnymi, słyszalnymi, gromadzić wokół siebie klientów. Takie biznesy potrzebują innego, bardziej subtelnego rodzaju działań, które Tad Hargrave nazywa „marketingiem dla hipisów”. W nim nacisk kładzie się na dostarczanie wartości oraz długofalowe budowanie relacji.

Właśnie w takim marketingu pomagam moim Klientom, oferując im:

  • Strategię Konceptualną, o której przeczytasz tutaj.
  • Storytelling, zilustrowany tu.
  • Szyte na miarę strategie promocji oparte o pory roku, o których piszę tutaj.

Z kim pracuję?

Pracuję wyłącznie z ludźmi, z którymi nadaję na podobnych falach i którym szczerze kibicuję. Podejmuję się tylko tych projektów, które do mnie przemawiają. Najczęściej są to osoby znudzone swoją dotychczasową wizją kariery, które postanowiły zacząć robić coś na własną rękę. Zanim biznes zostanie nazwany po imieniu, prowadzę konsultację slow kariery, która pomaga odkryć, w jakim kształcie nowych zawodowych obowiązków będzie mojej Klientce najlepiej się odnaleźć.

Zupełnie inne okoliczności pracy.

Bardzo ważne są dla mnie także okoliczności, w których pracuję. Nie wyobrażam sobie wrócić do klimatyzowanych open office’ów z widokiem na całe miasto, choć w takiej scenerii nabierałam doświadczenia w marketingu. Dbam o to, by pracować otoczona przyrodą i wtedy, gdy mam na to ochotę. Na przykład teraz – w sobotni wieczór. Zaraz dojedzie do mnie ostra pizza i czerwony Desperados – kolacja, którą uraczę się na wenadzie, słuchając Electro Spring (link do płyty tutaj).

Moja specjalność ma w sobie coś ze specjalnego traktowania i szczególności – aranżuję każdy dzień tak, by miał w sobie coś z wakacji.

Slow to nie tylko marketing.

Slow to cała życiowa filozofia. Pracuję ze slow biznesami i żyję w rytmie slow. Być może trafiłaś / eś na tego bloga z czystej ciekawości i zastanawiasz się, czy ujęcie slow w Twojej działalności i życiu jest dla Ciebie… 

Slow jest dla Ciebie, jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiadasz twierdząco:

🌿 Jedyne, o czym marzysz to rezygnacja z obecnego stylu pracy – chcesz wyrwać się z korporacyjnego, przyduszającego schematu życia?

🌿 Planujesz zostać freelancerem albo już nim jesteś i chcesz wznieść swoją markę na wyższy poziom?

🌿 Masz swój biznes i ukierunkowujesz go właśnie na slow – tak, by był biznesem uważnym, świadomie rezonującym z otoczeniem i pro-aktywnym?

🌿 Marzysz o ucieczce na wieś i rozkręceniu spokojnego biznesu pośród natury?

🌿 Prowadzisz biznes z duszą bądź jesteś Freelancerem posiadającym szczególny dar?

🌿 Łączysz podróże z pracą zdalną?

 

Piszę teksty, tworzę strategię sprzedażowe i konsultuję promocję biznesów. Zupełnie, jak mnóstwo innych marketingowców. Z tym, że jest w tym więcej świadomego podejścia, dbałości o równowagę, radości z życia i osobistego przekonania. Biznesy, które prowadzą moi Klienci, to ich sposób na życie. 

Czujesz, że moje usługi są wprost stworzone dla Ciebie na obecnym etapie życia?

Skontaktuj się ze mną 💚

☘️ justyna@slowkariera.com

🌱 698 577 659

🌱 instagram.com/slow_by_jot/.

Do zobaczenia / usłyszenia / przeczytania! 💚 💛 💚

Jot.