STRATEGIA KONCEPTUALNA

Koncept marketing brzmi nowatorsko, choć jest prostym narzędziem wykorzystywanym na początkowym etapie tworzenia marki. Pierwszym, w jaki należy zainwestować, gdy jest się na starcie – ze swoim biznesem, z projektem zarobkowym po godzinach w korpo, czy też w chwili transformacji pasji w biznes. 

Koncept to punkt wyjściowy, dzięki któremu posiadasz tę dynamizującą działania pewność, iż to, co robisz, ma spójne, zasadne i taktyczne przeznaczenie, nad którym sprawujesz pełnię kontroli. I co istotne Ty, a nie los, przypadek, szczęście bądź inne, mniej zawrotne lub światłe zależności. Strategia konceptualna jest więc niczym innym jak punktem odniesienia, który pozwoli Ci wsiąść, zapiąć pasy, chwycić za kierownicę własnych ambicji i ruszyć tym doskonale przygotowanym do jazdy samochodem w kierunku upatrywanego triumfu.

I co istotne nie musisz już samotnie organizować przestrzeni ani z niepokojem analizować, jak to wszystko poukładać tak, aby wszelkie aspekty posiadania i prowadzenia firmy spiąć i przekuć w jedną, spójną całość.

Strategia konceptualna zawiera w sobie autentyczną konstytucję zakresu i koniecznych do podjęcia działań, które wraz z uwzględnionym zestawem treści metodologicznych zapewniają firmie potrzebną infrastrukturę do wzrostu oraz rozwoju od samego momentu powstania.

Zamawiając strategię konceptualną możesz liczyć na:

  • kompleksowe rozwiązania, które wykluczają konieczność angażowania sił trzecich – agencji marketingowych oraz innych specjalistycznych podmiotów,
  • pierwszej wody teksty, hasła, nazwy, opisy na strony internetowe i social media, zasysające i konwertujące treści sprzedażowe – o pełną opiekę copywriterską,
  • propozycję identyfikacji wizualnej, kreację przekazów marketingowych, o wprowadzenie oraz zajmujące rendez-vous z konceptem storytellingu, a także o spójność.

A w tym, również o to, co w gruncie rzeczy najsmaczniejsze i zawsze rozbestwia się na samym końcu.

O sukces.

Marketing jest wyjątkowo szerokokątnym obszarem, a ja pracując z moimi klientami ograniczam się tutaj do samego konceptu. Konceptu w rozumieniu – pomysłu, esencji, scharakteryzowanej spójności.

Koncept marketing to po prostu opowieść, którą realizujemy, gdy chcemy stworzyć markę. Ta opowieść zawiera się w brandingu, storytellingu, archetypie marki i innych elementach, które dookreślają sam pomysł w taki sposób, by mógł stać się funkcjonalnym sensem.

Co sprawia, że wybieramy daną markę? Jej esencja –  sens, wartości i fakt, że zaspakaja jakąś naszą potrzebę! Tworząc strategie koncept marketingowe – projektuję właśnie taką esencję. Strategia jest efektem pokładanych pomysłów.

W jaki sposób strategie konceptualne pomagają moim klientom?

Tworzą spójny logicznie i zrozumiały dla konsumenta marki opis. Uszczegóławiają.

Stanowią punkt odniesienia przy tworzeniu większych planów marketingowych.

Dostarczają konkretnych wskazówek, jak przedstawiać produkt wśród klientów i w jaki sposób się z nimi komunikować.

Uspokajają. Mając rzeczowy i konkretny zbiór uzasadnień, dlaczego warto działać w taki, a nie inny sposób, Klient ma jasną wizję i nie miota się w działaniach wizerunkowo-sprzedażowych.

Masz pewien zarys pomysłu? Zaczynasz działać, ale potrzebujesz pomocy profesjonalistki od marketingu?

Chcesz dobrze zacząć, nie tracąc czasu na zbyt długie analizy i podchody?

Potrzebujesz strategii konceptualnej!